P U T N I K - F O R U M

FORUM PUTNIK
REGISTRACIJA:

*Kako ne bi neko "brljao" po porukama koje ste ostavili i kako biste u potpunosti iskoristili
mogućnosti foruma, morate se registrovati i tom prilikom odabrati za sebe korisničko ime i
lozinku.
*Učešće u radu foruma je besplatno i omogućuje vam sledeće:
* Da postavite novu temu za diskusiju
* Da učestvujete u postojećim diskusijama
* Da uređujete/prepravljate svoje poruke
* Da primate e-mailom obaveštenja kad neko odgovori na vašu diskusiju i teme koje ste odredili.
* Da šaljete lične poruke drugim korisnicima foruma
* Da u kalendar unosite događeje koji su bitni za vas
* Da podesite spisak 'prijatelja' kako biste brzo mogli da vidite ko je od vaših prijatelja
*Osim imena i lozinke neophodno je da upišete i e-mail adresu.
*Unošenjem e-mail adrese
nećete biti 'otvoreni' za neželjene poruke (spam) pošto možete da sakrijete adresu tako da
je onaj ko vam šalje poruku preko ovog foruma ni na koji način ne može otkriti. (Da biste
ovo proverili, možete poslati poruku drugom korisniku foruma.)
Administrator može zahtevati da vam završni deo registracije bude poslat e-mailom, kako bi se uverio da je vaša e-mail adresa važeća i u funkciji.

DOBRODOSLI NA FORUM "Z A H V A LJ U J E M O" NA VASEM PRISUSTVU

Join the forum, it's quick and easy

P U T N I K - F O R U M

FORUM PUTNIK
REGISTRACIJA:

*Kako ne bi neko "brljao" po porukama koje ste ostavili i kako biste u potpunosti iskoristili
mogućnosti foruma, morate se registrovati i tom prilikom odabrati za sebe korisničko ime i
lozinku.
*Učešće u radu foruma je besplatno i omogućuje vam sledeće:
* Da postavite novu temu za diskusiju
* Da učestvujete u postojećim diskusijama
* Da uređujete/prepravljate svoje poruke
* Da primate e-mailom obaveštenja kad neko odgovori na vašu diskusiju i teme koje ste odredili.
* Da šaljete lične poruke drugim korisnicima foruma
* Da u kalendar unosite događeje koji su bitni za vas
* Da podesite spisak 'prijatelja' kako biste brzo mogli da vidite ko je od vaših prijatelja
*Osim imena i lozinke neophodno je da upišete i e-mail adresu.
*Unošenjem e-mail adrese
nećete biti 'otvoreni' za neželjene poruke (spam) pošto možete da sakrijete adresu tako da
je onaj ko vam šalje poruku preko ovog foruma ni na koji način ne može otkriti. (Da biste
ovo proverili, možete poslati poruku drugom korisniku foruma.)
Administrator može zahtevati da vam završni deo registracije bude poslat e-mailom, kako bi se uverio da je vaša e-mail adresa važeća i u funkciji.

DOBRODOSLI NA FORUM "Z A H V A LJ U J E M O" NA VASEM PRISUSTVU

P U T N I K - F O R U M

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
P U T N I K - F O R U M

PRIJATAN BORAVAK NA FORUMU PUTNIK ŽELI VAM ADMINISTRACIJA SAJTA I FORUMA Druženje, Upoznavanje, Chat, Zabava,Muzika, Humor,Filmovi, Crtaći, Omoti,Vesti, Vicevi,Oglasi,Zanimljivosti, Igrice, Sport, Programi ...

 Da bi imali odlican pregled Sajta,koristite IE-pretrazivac i rez:1280x800. Da bi vam brze otvarala Index stranica,potrebno vam je minimalna brzina.
(OBAVESTENJE) Nijedan od fajlova na ovom sajtu nisu hostovani na nasem serveru.Linkovi su napravljeni/generisani iskljucivo od samih korisnika. Administratori, vlasnici, sajta https://putnik.serbianforum.info/index.htm Nisu odgovorni za ono sto korisnici pisu ili ostavljaju putem linkova, niti za bilo koje delo korisnika.Nemojte koristiti ovaj sajt za distribuciju ili download bilo kakvog materijala, ukoliko nemate legalna prava za to.Vasa je odgovornost ukoliko dodajete, distribuirate i downloadujete slicne fajlove.

Приступи

Заборавио сам шифру!

Vreme Beograd

Prevision del Tiempo en Belgrado

    Nemojte da me zaboravite

    zajebant
    zajebant
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 488
    Poeni : 1214
    Reputation : 3
    Datum upisa : 02.09.2009
    Godina : 60
    Lokacija : Srbija,Beograd

    Nemojte da me zaboravite Empty Nemojte da me zaboravite

    Порука by zajebant Sun May 23, 2010 7:33 pm


    Nemojte da me zaboravite

    Nemojte da me zaboravite Silvan11
    Ovu rečenicu Silvana je često govorila, kaže pevačicin bivši suprug Radmilo Armenulić, kad je jedna od najvećih zvezda poginula u saobraćajnoj nesreći.
    Silvana Armenulić, jedna od najpopularnijih jugoslovenskih pevačica svih vremena, pre 34 godine poginula je u saobraćajnoj nesreći. Njen bivši suprug, nekadašnji teniser Radmilo Armenulić, za Press je kroz sećanja pokušao da nakratko oživi lik nadaleko čuvene pevačice. On tvrdi da bi Silvana, da je živa, sigurno bila popularna kao Lepa Lukić, za koju su sedamdesetih tvrdili da je njena najveća rivalka za osvajanje trona najpopularnije pevačice.
    - Uvek kada pričam o Silvani pomislim na njenu neverovatnu energiju i harizmu kojom je zračila. Da je danas živa, zadržala bi popularnost i imala karijeru kakvu ima Lepa Lukić. Bila je izuzetno atraktivna i lepa, narod ju je prosto obožavao, a ona je istinski uživala u muzici - počinje priču o svojoj pokojnoj supruzi nekadašnji teniski selektor Radmilo Armenulić.
    Radmilo se sa setom seća dana kada je čuo vest o tragediji, u kojoj su Silvana i njena sestra Mirjana stradala.
    - Verujte da mi je teško da pričam o tome. Ne volim da se sećam tog dana. To je bila strašna tragedija, svi smo bili u neverici. Naša ćerka Gordana ni danas ne može da se pomiri s tim da je izgubila majku na takav način. Nikad nije želela da govori za novine jer je sve to isuviše bolno za nju. Gordana je danas udata, radi kao profesor matematike u jednoj beogradskoj školi i ima dva predivna sina. Nasledila je lep glas na majku i ume često da zapeva - rekao je Armenulić.
    Oskrnavljen grob
    Radmilo kaže da on i njegova supruga, poznata pevačica i glumica Branka Peić, često posećuju Silvanin grob i slušaju njene pesme.
    - Kad god smo u prilici odemo do njene i Mirjanine večne kuće na Novom groblju. Nažalost, neko je ukrao dva goluba isklesana od belog mermera, koja su bila postavljena na spomeniku! Branka i ja imamo sve njene ploče, čak i privatne snimke pesama koje nikad nisu objavljivane, i često ih slušamo. Drago mi je kada na radiju čujem da se njene pesme puštaju, to je dokaz da nikada nije pala u zaborav, što je i bila njena najveća želja. Iako nisam mnogo upućen u muzičke trendove, mislim da Silvana nema pravu naslednicu. Eto, Brena je lepo otpevala njenu pesmu „Šta će mi život"... Danas nema te prave narodne muzike koju je nekada pevala Silvana - rekao je Armenulić.
    Silvana Armenulić rođena je kao Zilha Barjaktarević 1939. godine u Doboju. Bila je treće od desetoro dece poslastičara Mehmeda Barjaktarevića. Umetničko ime Silvana uzela je po tada popularnoj glumici Silvani Mangano, čiji je film „Gorki pirinač" posebno volela. Sa 16 godina otišla je kod tetke u Sarajevo i počela da peva u kafanama. Pesma „Šta će mi život" Tome Zdravkovića, koju je otpevala u TV seriji „Ljubav na seoski način", postala je megahit, a istoimena ploča prodata je u, za to vreme, neverovatnih 300.000 primeraka! Godine 1961. udala se za Radmila Armenulića, s kojim je 1964. dobila ćerku Gordanu. Poginula je 10. oktobra 1976. u saobraćajnoj nesreći na autoputu Beograd - Niš, kod mesta Kolari. Tada su poginuli i njena sestra Mirjana (Merima) Barjaktarević i Rade Jašarević, šef Narodnog orkestra Radio-televizije Beograd, koji je i vozio kola.
    Tragičan kraj
    Fenomen Silvane Armenulić nije u njenoj tragičnoj pogibiji, već u otvaranju jedne sasvim nove stranice u tadašnjoj jugoslovenskoj narodnoj muzici. Svojom pojavom, načinom odevanja i pesmama napravila je veliku promenu u muzici. Međutim, takav imidž ju je u jednom trenutku koštao karijere. Naime, pričalo se da je Armenulićeva 1972. zabranjena na TV-u zbog bikinija u kojem se pojavila u novogodišnjem šou-programu. Čak i kada je poginula, objavljena je samo smrt violiniste Radeta Jašarevića.
    Lepa Lukić: Trebalo je da budemo u istom autu!
    Kraljica narodne muzike Lepa Lukić za Press se prisetila prijateljice Silvane.
    - Na dan nesreće trebalo je da zajedno putujemo na zajednički koncert, a ja sam se se po prvi put u karijeri uspavala. Za njenu smrt saznala sam od novinara koji su me probudili u dva sata noću da me pitaju za komentar povodom tragedije. Mislila sam de je laž i da hoće da me opljačkaju, ali kada mi je novinar pokazao novinarsku legitimaciju - moj svet se srušio. Počela sam da se tresem i gledala u sto, na kome su bili plakati na kojima smo ona i ja. Odmah sam popila sedativ i dugo nisam mogla da se pomirim sa istinom. Samo sam ponavljala: „Jesu li skroz mrtvi? Jesu li u bolnici?", ali me je odgovor da su ih bukvalno sakupljali po ulici potpuno dokrajčio. Otad nikada više u životu nisam sela za volan. Silvana je bila vrsna umetnica, dok je ona pevala u Skadarliji, ja ni na mapi nisam znala gde je Beograd - kaže Lepa.
    Izvor:press

    Potsetimo se zivotopisa Silvane Armenulic:

    Силвана (Зилха) Арменулић, девојачко Барјактаревић, рођена је 18. маја 1939. године у Добоју. Била је треће од десеторо деце посластичара Мехмеда Барјактаревића. Са шеснасет година отишла је код тетке у Сарајево и почела да пева по кафанама.
    Уметничко име Силвана узела је по тада популарној глумици Силвани Мангано, чији је филм „Горак пиринач“ посебно волела.
    Била је интерпретаторка новокомпонованих народних песама и севдалинки. Своје архивске снимке севдалинки снимила је за архив Радио Београда шездесетих година XX века. Својом појавом, начином одевања и песмама направила је велику промену у народној музици. Песма „Шта ће ми живот“ Томе Здравковића, коју је отпевала у ТВ серији „Љубав на сеоски начин“, постала је мегахит, а истоимена плоча, коју је издао загребачки „Југотон“, продата је у то време у невероватних 300.000 примерака.
    Године 1961. се удала за познатог југословенског тенисера Радмила Арменулића, са којим је 1964. добила ћерку Гордану.
    Погинула је 10. октобра 1976. године у саобраћајној незгоди на ауто-путу Београд-Ниш, код места Колари. Заједно са њом погинула је и њена сестра Мирјана (Мерима) Барјактаревић и Раде Јашаревић, шеф Народног оркестра РТ Београд, који је и возио кола.
    Снимила и дуете са разним извођачима широм Југославије: Александром Трандафиловићем (А што ти је, мила кћери, јелек раскопчан, Има дана), Цунетом Гојковићем (Гдје си, да си мој голубе, Кад у јесен лишће жути), Арсеном Дедићем (Живот тече, Све било је музика), Славком Перовићем (Крчмарице, дај ми вина; Када смо се срели први пут; Катерина; Дођи, незнанко драга).
    Снимила је такође једну синглицу (малу плочу) са грчким песмама.

      Сада је точно Fri Apr 26, 2024 2:34 pm